Авто

Які проблеми можуть виникнути при установці гальмівних дисків?

Гальмівна система важлива і необхідна для безпеки водія та учасників дорожнього руху. Всі її деталі виготовлені з міцних матеріалів і сплавів. Гальмівні диски — важлива складова системи. При взаємодії з колодками, диски стопорять колесо. Обтискається диск колодками під тиском поршня супорта, після натискання на педаль гальма. При заміні важливо враховувати деякі нюанси, починаючи з того, які сигнали свідчать про необхідність ремонту дисків, закінчуючи тим, де купити гальмівні диски в Україні.

Коли змінюють диски

Потрібно розуміти, що гальмівна система не буде «приховувати» проблему. Існують деякі конкретні ознаки, які свідчать про поломку або зношеність елементів гальмівної системи. Ось деякі з них:

  • скрип при спробі зупинити автомобіль (при сильному зносі деталей, навіть при незначній швидкості);
  • провали педалі гальма при натисканні;
  • стук при гальмуванні;
  • збільшення гальмівного шляху та ін.

Кожну з проблем можна виявити під час візуального огляду. Починати потрібно з бачка (перевірки рівня гальмівної рідини), патрубків. Якщо при пошкодженні,  надмірної втрати рідини немає, потрібно переходити до огляду інших деталей. Для цього знадобиться зняти колесо, встановивши автомобіль на домкрат і вивернувши кермо. Стертість колодок можна визначити по мітках (їх наносить виробник, щоб при огляді було зрозуміло, коли потрібно проводити заміну). Диски стираються набагато повільніше, але коштують дорожче.

Послідовність робіт

Заміна передніх і задніх гальмівних дисків, передбачає виконання ряду схожих дій. Їх заміна починається з підготовки/купівлі комплекту і попереднього огляду стану колодок. Найкраще замінити і їх, оскільки гальмування буде менш ефективним через різний ступінь зношеності деталей. Етапи заміни:

  1. Встановлюємо автомобіль на домкраті, щоб можна було зняти колесо. Зривати болти потрібно до підняття машини, а послабити та викрутити вже після.
  2. Демонтувавши колесо, знімаємо супорт, проводимо огляд гальмівних колодок (щоб не повертатися до цього питання пізніше).
  3. Відкручуємо диск, ставимо новий.
  4. Встановлюємо назад супорт, ставимо колесо на місце.

Здавалося б, все досить просто і зрозуміло. Але, можуть виникнути деякі труднощі, про які поговоримо далі.

Можливі проблеми при заміні дисків

Болти та фіксатори можуть прикипіти з часом та під впливом вологи. Це не дивно, адже їзда по калюжах та снігу тягне за собою наслідки. “Прикіпівші” болти можна обробити WD-40. Просто нанесіть рідину на поверхню, зачекайте кілька хвилин, поки розчин роз’їдає іржу. Ще однією проблемою може стати супорт, поршень в якому може заклинити. Поршень потрібно вставити на місце, натиснувши інструментом для монтування. Передні гальмівні диски замінити простіше.

Кнопка «Наверх»
Закрыть