Авто

Електромобіль проїхав 1800 кілометрів на одній зарядці

Нещодавно пройшли випробування електричного автомобіля Tesla з новим акумулятором, якому вдалося проїхати на одній зарядці цілих 1000 800 кілометрів. Це величезний стрибок у порівнянні з такими сучасними електроавтомобілями, як Tesla Model S, який проходить на одній зарядці близько 500 кілометрів.

f0c9c09183a6706f368375ddd9da0e10

Секрет успіху криється у використанні нової повітряно-алюмінієвої акумуляторної технології. При цьому використовується кисень з атмосфери для заповнення катода. Це робить акумулятор набагато легшим в порівнянні з заповненими рідиною літієво-іонними акумуляторами, дозволяючи значно збільшити пробіг.

Нову батарею розробила ізраїльська компанія Phinergy спільно з фахівцями Alcoa Canada. При розряді повітряно-алюмінієвої батареї метал перетворюється на гідроксид алюмінію, який потім можна переробити в нові батареї. Це означає, що акумулятори треба міняти кожні кілька місяців. Але оскільки вони легші і дешевші, ніж звичні, то нова технологія буде набагато економічнішою за умови забезпечення більшого пробігу.

Tesla вже представила демо-сервіс по автоматичній заміні акумуляторів – процедура займає всього 90 секунд. Тестований автомобіль також використовував літієво-іонну батарею в якості гібридного акумулятора. Передбачається, що в майбутньому автомобілі будуть використовувати літієво-іонний акумулятор для поїздок на короткі відстані, а повітряно-алюмінієвий – для тривалих поїздок. Це дозволить значно продовжити термін експлуатації обох акумуляторів при мінімізації масо-габаритних характеристик і значному збільшенні пробігу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button