Екологія

Електромобілі не врятують планету від екологічної катастрофи

Нове дослідження, опубліковане в журналі Environmental Science & Technology, показало, що масове поширення ґібридних і повністю електричних автомобілів не призведе до різкого скорочення шкідливих викидів в атмосферу. За оцінками вчених, пасажирські транспортні засоби складають відносно невелику частину в загальному обсязі викидів шкідливих речовин – 20 відсотків всього вуглекислого газу. Крім того, дослідження повторило висновки про те, що, хоча самі електромобілі і не забруднюють повітря, за них це роблять станції, які виробляють електрику.

nissanesflow3_resized

Дослідження, проведене вченими державного Університету штату Північна Кароліна, засноване на моделюванні кількості шкідливих речовин, які можуть бути викинуті в атмосферу протягом наступних 40 років. Серед усього іншого в розрахунках враховувалася ціна на нафту і вартість акумуляторних батарей.

За найоптимістичнішим сценарієм з більш ніж сотні розглянутих варіантів, до 2050 року близько 40 відсотків автомобілів в США будуть представлені ґібридами або електрокарами. Однак це не суттєво вплине на скорочення викидів ключових забруднювачів повітря, серед яких діоксид вуглецю, діоксид сірки і оксид азоту. І це незважаючи на нульове забруднення навколишнього середовища електричними автомобілями.

Однак не варто розглядати заяву вчених як керівництво до дії. Як повідомив виданню The Verge автор роботи Джозеф Де Кароліс, результати дослідження не означають, що ми повинні відмовитися від покупки електричних автомобілів, які можуть допомогти послабити залежність країни від нафти і поліпшити якість міського повітря. Він також застерігає від поспішних висновків, відзначаючи, що державі краще ефективніше вести цілеспрямовану політику скорочення викидів, ніж просувати автомобільні технології, сподіваючись, що проблема вирішиться сама собою. Якщо в довгостроковій перспективі електромобілі і проявлять себе з позитивного боку, то тільки з причини вдосконалення системи виробництва електроенергії, зазначає дослідник.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button