Екологія

Зелена енергетика: геотермальна енергія – дістатися до магми

Бурити земну кору можна не тільки в пошуках води або нафти. Бурити землю можна ще й для того, щоб отримати енергію. Це стає можливим, якщо дістатися до магми. Вчені стверджують, що в свердловинах температура сягає позначки в 1 000 за Цельсієм. Прикладом використання геотермальної енергії є Ісландія – справжнє енергетичне диво планети.

geothermal-1_resized

IDDP – Проект Ісландського Глубокоземного буріння.

Близько 65 % всіх енергетичних витрат Ісландії задовольняється за рахунок геотермальної енергії, яку спеціально отримують за допомогою вже давно відомої технології буріння свердловин. Бурінням геотермальних свердловин в Ісландії займаються в рамках спеціального енергетичного проекту IDDP, що розшифровується як Проект Ісландського Глубокоземного буріння.

Глибина таких свердловин близько 2 100 метрів. Цього виявляється цілком достатньо, щоб «зачерпнути» магму. Теплова енергія дозволяє виробляти електричну, без застосування будь-яких інших паливних ресурсів. У даному випадку гріє сама земля. Виробляється геотермальна енергія в результаті роботи парових турбін. Одна свердловина температурою 1000 за Цельсієм дозволяє виробляти більше 70 мегават електроенергії. Однак, по ряду технічних причин, потужність геотермальних електростанцій в Ісландії дещо нижча – 60 мегават.

geothermal-2_resized

IDDP – Проект Ісландського Глубокоземного буріння.

Використання геотермальної енергії є одним з «зелених» способів задоволення енерго-потреб людства. На жаль, тут діє суворе технологічне обмеження. Далеко не у всіх регіонах землі, можна знайти придатні умови для розгортання геотермальних електростанцій. Більше того, сам процес буріння не дешевий захід і не по кишені більшості виробників електроенергії.

Крім Ісландії, геотермальну енергію можна видобувати на Гаваях. Там магма піднімається досить високо, щоб створити одну або навіть декілька електростанцій. На даний момент можливість будівництва подібної електростанції розглядається в США.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button