Різні цікавинки

Дизайн спальні в японському стилі: гармонія і затишок

Дизайн спальні може бути виконаний у будь-якому стилі: мінімалізмі, хай- тек, класичному, африканському. Але якщо ви бажаєте умиротворення і спокою, обладнайте цю кімнату в японському стилі.

dyzain_japonskij

Японський стиль в чому схожий з мінімалізмом: монохромні кольори, чіткі, прямі лінії, немає надлишку декоративних деталей, в кімнаті немає нічого зайвого. Однак, на відміну від мінімалізму, спальня в японському стилі виглядає тепло і затишно, вона налаштовує на відпочинок. Навіть рухаєшся і розмовляєш в ній неквапливо й тихо, боячись потривожити створену гармонію. Може, тому японці виглядають добре навіть у похилому віці і дивують нас технологічними новинками?

Оформляємо спальню в японському стилі

Якщо ви любите порядок, гармонію, схильні до філософії і самоспогляданню, японський стиль, безсумнівно, підійде вам. Скромний, на перший погляд, інтер’єр, в якому відсутні чудернацькі деталі, штучні матеріали, тим не менш, виглядає дорого, тепло і затишно.

dyzain_japonskij01

Підлоги, стіни, стеля

У Японії прийнято удома ходити босоніж. Тому підлога повинна бути гладкою, рівною і теплою: дерев’яною, паркетною, ламінованою. Колір підлоги теж повинен бути наближений до натурального. Покривають підлоги не традиційними килимами, а циновками з дерева та очерету (татамі).

Вид і матеріал стін для японської спальні диктується кліматичними умовами. У Японії жарко, тому стіни там розсувні: на каркас натягнутий тонкий папір, прикрашений ієрогліфами та малюнками. Називаються вони «седзи».

dyzain_japonskij02

Ми любимо усамітнення і тишу, але клімат у нас інший. Замість стін можна використовувати ширми в японському стилі або обклеїти стіни бамбуковими шпалерами з японським орнаментом. Тільки врахуйте, що стіни повинні бути світлими.

dyzain_japonskij03

Стеля може бути одного кольору зі стінами. Вона навіть може бути підвісною, натяжною. Головне, щоб вона не йшла у розріз зі стилем.

Меблі і текстиль

Інтер’єру спальні в японському стилі характерне низьке ліжко на подіумі або на невисоких міцних ніжках. Можна підвісити ліжко до стелі. Якщо повністю дотримуватися японської тематики в інтер’єрі, можна поставити справжнє японськє ліжко – матрац «футон »: вночі це повноцінне спальне місце, вдень він забирається в шафу.

dyzain_japonskij04

Над головою можна встановити полички з підсвічуванням або зробити ніші. Для зберігання одягу та інших речей вибирайте шафи-купе. Для різних аксесуарів, дріб’язків встановіть підвісні полки. Туалетний столик може бути як дерев’яним, так і скляним. Повторіть вибраний матеріал у приліжкових тумбочках.

dyzain_japonskij05

На вікна повісьте однотонні японські штори. Вибирайте для них легкі натуральні тканини: бавовна, шовк, який можна знайти у різних інтернет-магазинах, дивимося дальше «Domadom» . Бахрома, драпірування, підхвати будуть зайвими.

Світло і декор

Японська спальня – це світле приміщення. Однак світло не різке, воно м’яко освітлює кімнату і створює гру тіней. Поставте кілька настільних або підлогових світильників під паперовими або шовковими абажурами. Так навіть яскраве світло буде чинити розслаблюючу й заспокійливу дію. Не подобається папір і тканина? Вибирайте порцелянові, скляні або дерев’яні абажури, вони відмінно оформлять дизайн спальні в японському стилі.

dyzain_japonskij06

У спальні повинні бути присутніми предмети декору, щоб кімната не здавалася порожньою. Це можуть бути бонсаї в глиняних горщиках, ляльки в кімоно, віяло на стіні, ікебана в красивій вазі, міні- водоспад, картини з ієрогліфами або квітучою сакурою, аромалампи та інші предмети в японському стилі.

dyzain_japonskij07

Незважаючи на те, що японський стиль має багато спільного з мінімалізмом, японська спальня більш тепла і затишна, оскільки наповнена гармонією і єднанням з природою. Це досягається за рахунок продуманості дизайну інтер’єру та використання тільки натуральних матеріалів і відтінків в обробці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button