Екологія

Електромобілі та безпілотники скоротять транспортні витрати на 40%

«Розумна» інфраструктура, робомобілі і перехід більшості видів транспорту на електротягу допоможуть містам заощадити і поліпшити екологію.

Электромобили и беспилотники сократят транспортные затраты на 40%

До таких висновків прийшли аналітики ВЕФ. Експерти прогнозують, що до 2020 року електромобілі зрівняються з вартістю з машинами з ДВЗ, тому тотальний перехід на безпілотний та електротранспорт буде природним і загальним.

У новому звіті Future of Energy and Mobility аналітики ВЕФ оцінюють зміни, які принесуть містам електрокари та робомобілі. За прогнозами експертів, відмова від бензинових і дизельних автомобілів відбудеться в найближчі 10 років. Вже до 2020 року електромобілі будуть коштувати дешевше, ніж машини з ДВЗ. Якщо електроенергія радикально не подорожчає, то до цього часу вартість поїздки на електромобілі значно зменшиться.

Поява безпілотників і сервісів роботаксі зробить поїздки ще більш вигідними, впевнені експерти ВЕФ. Одна миля на робомобілі буде коштувати в середньому на 40% менше, ніж одна миля на машині з ДВЗ. Одночасно з цим скоротиться кількості ДТП, а пробок стане значно менше.

Ще одна перевага нових видів транспорту — це скорочення викидів CO2. Більшість електромобілів виробляє близько 140 грам CO2 на одну милю, тоді як автомобілі з ДВЗ виробляють 330 грам на милю. Таким чином, загальна кількість викидів може скоротитися як мінімум на 60%.

Проте автори дослідження визнають, що скоротити витрати і поліпшити екологію вдасться, тільки якщо почати процес переходу вже зараз. Держава, інвестори, урбаністи і представники корпорацій повинні спільно розробляти план переходу на електротранспорт. Поки головна проблема — це брак станцій підзарядки, тому будувати їх потрібно вже зараз.

Також на електротягу слід в першу чергу переводити громадський транспорт, автопарки і служби таксі. Особисті автомобілі, на відміну від інших видів транспорту, проводять на дорогах всього 5% часу і не так сильно впливають на екологію.

За оцінками дослідників з Мічиганського університету, у середньому річна експлуатація електромобіля вже коштує на 50% дешевше, ніж річне утримання автомобіля з бензиновим двигуном. У першому випадку автомобіліст витрачає $485 в рік, а у другому — $1117. Експеримент транспортної компанії Tesloop показав, що за 2 роки електромобіль Tesla Model S економить до $60 000 на ремонті і паливі.

Багато країн вже заявили про плани відмовитися від автомобілів з ДВЗ. Норвегія здійснить перехід до 2025 року, Голландія — до 2030-го, Шотландія — до 2032-го, Франція — до 2040-го.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button