Екологія

Нові пожежі в Австралії знищили 40% острова, населеного рідкісними видами тварин

Австралійські пожежники намагаються контролювати масивну лісову пожежу, яка вже знищила 40% острова Фрейзер. Він внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і там мешкають рідкісні види тварин.

Пожежа на найбільшому у світі піщаному острові, біля східного узбережжя Австралії, бушує більше шести тижнів. Вогонь захоплює все нові ділянки унікальних лісів острова. Покращення ситуації не передбачається. Прогнозується, що найближчим часом температура досягне позначки в 34 ° C. Регіон захлесне нова хвиля тепла і експерти побоюються, що більш жаркі умови збільшать площу пожежі.

Проблема погіршується тим, що рослинність на острові Фрейзер дуже суха і її дуже легко запалити. Зараз близько 70% штату Квінсленд, включаючи унікальний острів, охоплено посухою.

Згідно з недавнім звітом провідних національних агентств з науки й метеорології, зміна клімату викликає в Австралії все нові посухи та лісові пожежі. Експерти підкреслюють, що ситуація буде тільки погіршуватися з глобальним підвищенням температури.

Зараз пожежники на острові Фрейзер не тільки борються зі складними погодними умовами, а й перебувають у глухому куті через обмежений доступ до пожежі на далекій півночі острова. Служба парків і дикої природи Квінсленду повідомила, що пожежа охопила 74 000 га, або 42% острова.

Острів Фрейзер до пожежі

Острів Фрейзер, відомий своєю великою популяцією динго, або місцевих диких собак, був внесений до списку всесвітньої спадщини завдяки своїм тропічним лісам, прісноводним дюнним озерам і складній системі піщаних дюн, які все ще розвиваються.

Його також називають К’гарі, що перекладається як «рай» мовою місцевого племені Бучулла. Це мальовниче місце приваблює сотні тисяч туристів на рік.

Австралія все ще не оговталася від руйнівних пожеж 2019-2020 років, в результаті яких була спалена територія розміром приблизно з Великої Британії, в результаті катаклізму загинули 33 людини, а десятки тисяч покинули свої будинки. Збиток, нанесений дикій природі, торкнувся людей у всьому світі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments