Екологія

ЄС буде зводити нові будівлі державного сектора з нульовим рівнем викидів з 2027 року

З 2027 року Євросоюзі зводитиме нові будівлі державного сектора з нульовим рівнем викидів.

Про це йдеться у пропозиції Європейської Комісії про те, щоб з 2030 року всі нові будівлі у блоці були спорудами з нульовим рівнем викидів, передає world-energy.org.

ЄК запропонувала новим будівлям досягти статусу з нульовим рівнем викидів завдяки низькому енергоспоживанню, по можливості завдяки поновлюваних джерел енергії, відсутності викидів викопного палива на місці і вказівки очікуваних викидів протягом усього життєвого циклу у новому, більш чіткому сертифікаті енергоефективності.

Пропозиція тепер буде передана на розгляд Європейського парламенту і Ради міністрів, що складається з представників держав-членів ЄС. Проєкт був представлений як частина переробленої другої версії Директиви ЄС про енергоефективність будівель (EPBD).

«У разі схвалення пропозиції Європейської Комісії установка сонячних панелей і систем зберігання енергії на місці буде включена у ремонт будівель”, – зазначила торгова організація SolarPower Europe.

“SolarPower Europe давно закликає до перегляду Директиви про енергоефективність будівель, щоб прискорити декарбонізацію існуючих будівель з використанням сонячної енергії та накопичувачів на місці, – заявив Мігель Ерреро, старший радник з політики SolarPower Europe. – Перероблений EPBD розширює сферу своєї діяльності, включаючи скорочення викидів від будівель, крім простого підвищення їх енергоефективності, а пропозиція для EPDB II спрямована на те, щоб включити установку сонячних панелей і накопичувачів електроенергії на місці у реконструкцію будівель”.

У 2020 році Європейський парламент заявив про рішучу підтримку хвилі оновлення та максимізації енергоефективності всіх існуючих будівель, нагадав Мігель Ерреро.

«І якщо подивимося на те, що вже відбувається у Франції, Німеччині та Португалії, з оголошеннями про нове законодавство щодо використання сонячної енергії у будівлях, то побачимо зростаючу хвилю усвідомлення того, що сонячні технології можуть і повинні дати Європі можливість швидко знешкоджувати будівлі», – наголосив він.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button