Авто

Електроскутер, який миттєво замінює батарею

На Тайвані починається продаж електроскутера зі змінними батареями Smartscooter. Відмінною особливістю цього двоколісного транспорту буде можливість швидкої зміни акумуляторних батарей. Для цього буде побудована мережа спеціальних станцій, кожна з яких буде розміром з типовий банкомат, повідомляє geektimes.ru

Ідеї зробити електротранспорт з замінними батареями поки не отримали поширення. Елон Маск все ще тільки планує робити такі автомобілі і спеціалізовані станції для заміни їх батарей. Концепт таких станцій був представлений Tesla ще в 2013 році, але поки не був реалізований. Зокрема, проблему створює необхідність у спеціальному дорогому обладнанні таких станцій. Поки що таких рішень для електричного транспорту не існує. Стартап Better Place, що з’явився в 2008 році, першим намагався втілити цю ідею в життя. Вони зробили електромобілі, побудували кілька десятків станцій заміни батарей, але в результаті продали лише 1500 машин, у зв’язку з чим і припинили свою діяльність у 2013 році.

Але у випадку зі скутерами все набагато простіше: батарея важить не більше 10 кілограм. Судячи по рекламному ролику, заміна двох батарей скутера проходить за декілька секунд. Потрібно вийняти з-під сидіння розряджені батареї, вставити їх в станцію, що зараяджає, а в скутер встановити вже заряджені. Таким чином, знімаються питання і про час зарядки батарей – воно більше не грає ролі, якщо ви просто можете поміняти батареї за п’ять секунд.

Вартість невеликих станцій для зарядки/заміни не повинна перевищити $10000. Крім того, такі акумуляторні станції напевно припадуть до смаку постачальникам відновлюваної енергії. Проблема цієї енергії в непостійності її виробництва, а значить, надлишки необхідно десь зберігати. Скутерні станції можуть нести на собі функцію зберігання виробленої енергії. Заявлені характеристики також радують: розгін до 50 км/год за 4.2 секунди, максимальна швидкість – 96 км/год, коефіцієнт опору – 0.72.

Інформація про вартість нового транспортного засобу поки не повідомлялася.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»