Наука

Епідеміологи назвали “найбільш шкідливий” з продуктів

Директор Інституту профілактики та епідеміології онкологічних захворювань Фрайбурзького університету і професор Гарварду Карін Міхелс назвала кокосове масло “чистою отрутою”. Про це повідомляє портал Business Insider.

На лекції у Фрайбурзі епідемолог спробувала розвіяти міфи про цей “розкручений” на Заході продукті (також використовується в косметичних цілях, проте у виступі Міхелс цей аспект не піднімався) і назвала його “одним з найгірших, які тільки можна з’їсти”.

Аргументуючи свою позицію, Міхелс підкреслила, що кокосове масло більш ніж на 80% складається з насичених жирів — у два рази більше, ніж свиняче сало і на 60% більше, ніж яловичий жир. За словами вченого, вони підвищують вміст “поганого холестерину” (ЛПНЩ), надлишок якого збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Позицію професора поділяють і інші фахівці. У минулому році представники Американської асоціації серця (AHA) у своїй доповіді рекомендували утриматися від використання кокосової олії в їжу. При цьому три чверті американців вважають цей інгредієнт корисним, що йде врозріз з думкою дієтологів, лише третина яких згодна з громадською думкою.

Популярність продукту автори доповіді пояснюють маркетинговою активністю виробників. У 2015 році обсяг продажів кокосового масла в США склав 229 мільйонів доларів, а в Британії продажі за останні чотири роки зросли у 16 разів.

У той же час лікарі, вчені і дієтологи не можуть прийти до консенсусу в питанні про вплив насичених жирів на здоров’я людини. Регулярно з’являються дослідження, які вказують на їх корисні властивості.

Наприклад, у минулому році група вчених з Індії та Канади проаналізувала дані семирічного спостереження за харчовими звичками понад 135 тисяч людей в 18 країнах світу і прийшла до висновку, що багатий жирами і вуглеводами раціон пов’язаний із зниженим (на 23%) ризиком смерті від хвороб серця і судин. Більш того, автори дослідження стверджують, що позитивний ефект не пов’язаний з насиченістю уживаних жирів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button