Наука

Учені виявили, що від кишечника залежить ефективність лікування раку

Автори називають відкриття проривом з точки зору попередньої діагностики при плануванні лікування раку. Вони встановили, що від балансу бактерій кишечника залежить реакція організму на імунотерапію. При цьому пацієнтам із виявленням резистентної мікробіоти кишківника може бути проведена трансплантація бактерій, щоб підвищити шанси на одужання від раку.

by @freepik

Відкриття впливу мікробіоти кишківника являє собою дорожню карту для лікування раку, яка рятує життя, пише Nature. У новому дослідженні вчені виявили, що співвідношення конкретних штамів бактерій у кишечнику може передбачити реакцію організму на препарати імунотерапії проти різних типів раку.

Протягом десятиліття вчені шукали конкретні штами бактерій, які могли б впливати на потенціал імунотерапії, проте такі дослідження вимагають величезних зусиль. Останніми роками вони зосередилися на загальному складі мікробіоти та встановили, що вплив чинить уся “структура спільноти” – співвідношення бактерій.

Вивчаючи зразки мікробіоти пацієнтів з раком, вчені виявили 37 резистентних штамів і 45 видів бактерій, на тлі яких реакція на імунотерапію вища. Надалі результати перетворили на тест, який показав високий результат у прогнозуванні реакції пацієнтів на імунотерапію.

У перспективі вчені планують використовувати тест для виявлення людей з резистентною мікробіотою для проведення попередньої трансплантації бактерій від здорових донорів. Очікується, що така підготовка підвищить ефективність протиракової терапії та виживання пацієнтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button