Головна / Відео / ESA показало процес плавлення супутників в атмосфері Землі

ESA показало процес плавлення супутників в атмосфері Землі

На каналі відеохостингу YouTube Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA) недавно з’явився ролик, в якому демонструється процес плавлення супутників в атмосфері землі. Для цього фахівці піддавали впливу високих температур одну з деталей космічного апарату в аеродинамічній плазмовій трубі.

В результаті дослідження, кадри якого відображені на представленому ESA відеоролику, автори планували детально вивчити процес плавлення супутників, що надалі допоможе зменшити ризик падіння великих уламків космічних апаратів на Землю. У плазмовій аеродинамічній трубі дослідники плавили одну з найбільш міцних деталей конструкції – штангу орієнтаційної магнітної системи.


Вчені розповіли, понад 20 років тому в штаті Техас впав великий уламок ступені ракети в безпосередній близькості від ферми, що могло призвести до непередбачуваних наслідків. Теоретично всі частини космічного апарата повинні знищуватися ще в атмосфері, але практично це відбувається не завжди, тому і потрібно детальне вивчення процесу плавлення супутників.