Відео

Що відбувається з будівлями під час землетрусів? (відео)

Геологічна служба США оснастила сенсорами висотку Frontier Building в Анкориджі, Аляска, щоб з їх допомогою зафіксувати вплив землетрусів на висотні будівлі. А 24 січня на Алясці стався землетрус потужністю у 7,1 бал, і сейсмологи змогли в реальному часі побачити, як підземні поштовхи впливають на людські споруди.

1828f05104e0a9cfb7ff6ca8f5e0d619

Відео, яке ви можете побачити внизу, являє візуалізацію вібрації, яку висотка відчувала під час землетрусу. Для більшої наочності у відповідності з висотою будівлі всі рухи були збільшені в 300 разів, щоб краще продемонструвати ознаки деформації. В результаті вежа на відео при особливо інтенсивних поштовхах трясеться так, що більше схожа на гнучкий канат. Будівля стоїть нерухомо, але картинка дозволяє легко уявити те навантаження, якому піддаються його внутрішні структури.

Також це відео яскраво демонструє, як проекти зі спостереження за цілісністю будівельних структур можуть допомогти інженерним і будівельним фірмам, фіксуючи в реальному часі те, як відбувається деформація в будівлях, що знаходяться в зонах підвищеної сейсмічної небезпеки. На основі таких даних можна розробити превентивний захист від впливу підземних поштовхів, вже існуючої вуглеволоконної павутини, або ж принципу сейсмічної невидимості будівель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button