Земля

Еверест рухається і росте

Згідно з новими даними, через зміни клімату, льодовики гори Еверест за останні 40 років сильно скоротилися. Доповідь про стан Евересту була оприлюднена у вівторок. Авторами дослідження стали Китайська академія наук, Юньнаньский університет науки і технологій, а також Центр з охорони сніжних барсів Джомолунгми.

8362f99f8febfb3eda43a511ad98f8a1

Площа льодовиків скорочується – такий висновок був зроблений після порівняння з даними, отриманими в 1970 році. Зокрема, розмір одного з найбільших льодовиків на південному схилі гори, на території Непалу, зменшився на 26%. Загальне ж скорочення площі льодовиків Евересту склало 28%.

Всього в Національному заповіднику Джомолунгми, що займає площу більше 2 тис. кв. км, знаходяться 1476 льодовиків. Танення льодовиків призвело до різкого зростання рівня води в річках і водоймах у вершини світу. Приміром, площа одного місцевого льодовикового озера виросла з 100 до 114 кв. км з 1990-го по 2013 рік.

Нагадаємо, раніше, після минулого в поточному році великого землетрусу в Непалі, дослідники виявили ще одну цікавинку у звичному «темпі життя» Евересту. Як виявилося, з 2005 по 2015 рік гора пересувалася в північно-східному напрямку зі швидкістю 4 см на рік. При цьому висота Евересту щорічно збільшувалася на 0,3 см. Таким чином, за 10 років гора пересунулася на 40 см і стала вищою на 3 см.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button