Земля

Коли впаде «дощова бомба»?

Вчені стверджують, сильні зливи можуть стати новою кліматичною нормою. Причому, опади трапляються рідше, але їх інтенсивність підвищується. Невже пора звикати до тропічних злив в середній смузі?

45a46896832b9ff020dc3b0098a2e18b
Згідно зі статистикою, зібраної в США, тільки в 2015 році аномальні опади траплялися на 80% частіше, ніж належить по клімату. Характер опадів насамперед залежить від типу хмар, з яких йде дощ. Якщо опади не особливо сильні, але тривалі, то вони називаються обложними. Такий дощ іде мінімум години три, а то і цілу добу. Подібні опади випадають з шарувато-дощових хмар, які охоплюють величезні простори, поширюючись на сотні кілометрів.

Зовсім інший характер набувають опади, що випадають з купчасто-дощових хмар. Такі хмари займають порівняно невелику площу, однак по вертикалі досягають висоти 10 і більше кілометрів. А дощ з них — короткий, але дуже інтенсивний, так звана злива.

Останнім часом ми часто чуємо такий термін, як «екстремальні дощі». Відносяться вони до небезпечних явищ погоди. Критерій їх небезпеки залежить від пори року і регіону.

Так звана «дощова бомба» пов’язана з потужними грозовими хмарами. У передній частині такої хмари розвинені сильні висхідні струмені повітря, а в центрі і в тилу – низхідні. Вони утворюються за рахунок того, що частинки води і льоду, з яких складається хмари та опади, випаровуються. Повітря під хмарою охолоджується і опускається вниз. Чим інтенсивніше йде випаровування опадів, а значить і охолодження повітря, тим потужніший спадний струмінь. Іноді його швидкість перевищує 10 і навіть 20 м/с. Такі струменя метеорологи називають «мікрошквалами». Вони захоплюють собою величезний обсяг опадів, що випадають з хмари в даний момент часу, і виливають на земну поверхню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button