Земля

Жаби можуть захищатися від вірусів за допомогою шкірних бактерій

Як з’ясувалося, склад мікрофлори, що мешкає на шкірі земноводних, істотно впливає на ймовірність їх зараження вірусами роду Ranavirus, який для європейських жаб вкрай неприємний і дуже часто — смертельний.

Вчені вивчили 202 особин трав’яних жаб (Rana temporaria), спійманих в десяти місцях південній частині Англії. Серед цих місць були як ті, де масові зараження ранавірусом раніше не фіксувалися, так і ті, де вони, безсумнівно, були. Визначення цих місць вироблялося по базі даних Frog Mortality Project.

У спійманих жаб були взяті зразки слизу зі шкіри, які потім були піддані генетичному аналізу, що дозволяє порівняти склад шкірної мікрофлори (мікробіома) і зробити висновки про його збіг або розходження.

З’ясувалося, що мікробіом окремих жаб у межах однієї популяції зазвичай дуже схожий. При цьому популяції з однаковою «історією хвороби» були більше схожі один на одного, ніж на тих кому пощастило більше або, відповідно, менше.

По всій видимості, першопричиною є те, що склад бактерій на шкірі жаб залежить від їх складу в навколишньому середовищі, а той може значно відрізнятися навіть у межах півдня Англії. А наслідком, мабуть, є те, що амфібії з різним мікробіомом виявляються різною мірою вразливими до одного і того ж вірусу.

Вимирання земноводних в останні роки стало суттєвою загрозою для біорізноманіття Землі. За різними оцінками, під загрозою перебувають від третини до двох третин видів безхвостих амфібій, особливо в тропіках.

Кнопка «Наверх»
Закрыть