Наука

Еволюція може зробити слину людини отруйною

Японські вчені з Окінавського інституту науки й технологій виявили, що, цілком ймовірно, що одного разу люди еволюціонують до такої міри, що в якийсь момент наша слина стане отруйною! Як виявилося, генетична основа, необхідна для еволюції оральної отрути, присутня як у рептилій, так і у ссавців.

Unsplash

«Отрути – це коктейль із білків, які тварини використовують для знерухомлення і вбивства здобичі, а також для самозахисту»,розповідає перший автор Агніш Баруа. «Цікаво, що отрута в ході еволюції з’явилася у дуже багатьох тварин: медуз, павуків, скорпіонів, змій і навіть у деяких ссавців. Хоча ці тварини розвинули різні способи доставки отрути, оральна система, де отрута вводиться через укус, є однією з найпоширеніших ».

Раніше, коли вчені вивчали генетичний бік отрут, вони зосереджувалися на генах, які кодують білки токсичної суміші, в новому дослідженні автори вивчили взаємодію різних генів, щоб визначити ті, які сприяли виникненню самих отруйних систем.

Вивчаючи отруту куфії, дослідники ідентифікували близько 3000 «співпрацюючих» генів і виявили, що вони грають важливу роль в захисті клітин від стресу, викликаного виробництвом великої кількості білків. Ці гени також грали ключову роль в регуляції модифікації й згортання білків. Це дуже важливі гени, оскільки неправильно згорнуті білки можуть накопичуватися і пошкоджувати клітини. Для виробництва отрути потрібна надійна система, яка гарантує, що отрута буде працювати не проти вас.

Потім дослідники вивчили геноми інших істот у тваринному світі, включаючи ссавців, таких як собаки, шимпанзе і люди, і виявили, що вони містять свої власні версії цих генів. Тому вчені вважають, що слинні залози ссавців і отруйні залози змій мають загальне стародавнє функціональне ядро, яке зберігається відтоді, як дві лінії розділилися сотні мільйонів років тому.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button