Наука

Дослідники навчилися виробляти мідь за допомогою бактерій

Вчені з США показали, що існують більш безпечні для здоров’я методи видобутку міді. Наприклад, бактерії можуть перетворювати іони сульфату міді в металеву мідь.

Дослідники пояснили, що мідь залишається одним з найбільш потрібних металів для виробництва об’єктів в повсякденному житті. Вона використовується у вигляді провідника тепла й електрики в проводах, покрівлі та сантехніці, а також як каталізатор в нафтохімічних заводах, сонячних і електричних провідниках.

При цьому процес видобутку металу часто призводить до токсичної дії та проблем при отриманні значних обсягів міді для комерційного використання. За оцінками Асоціації розвитку міді (Copper Development Association Inc.), у світі налічується близько одного мільярда тонн міді, з яких видобувається близько 12,5 мільйона метричних тонн в рік.

Частково проблеми з постачанням обумовлені обмеженістю наявних запасів міді в земній корі. При цьому під час видобутку і плавки на людей впливає діоксид сірки та азоту.

У своїй роботі вчені показали, що існують і альтернативні методи видобутку міді. Наприклад, бактерії можуть перетворювати іони сульфату міді в металеву мідь.

 

Результати досліджень показують, що новий процес перетворення може стати альтернативою отриманню одиничних атомів міді. Він більш безпечний і ефективний у порівнянні з існуючими методами — наприклад, хімічне осадження з газової фази, розпилення та фемтосекундна лазерна абляція.

«Поки ми працювали тільки з однією бактерією, але, можливо, не тільки вона виконує подібну функцію, — відзначають вчені. – Наступним кроком в цьому дослідженні буде витяг міді з цих клітин і використання її для практичного застосування».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button