Наука

Вчені вивели нову сироватку для збільшення м’язової маси

У фільмах ми часто бачимо, як речовина, яка вводиться в кров людей робить їх суперсильними. Але хто б міг подумати, що схоже з’єднання є насправді.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Неймовірна здатність ведмедів впадати в сплячку на кілька місяців надихнула вчених на кілька цікавих напрямків досліджень. У тому числі біологи прагнули зрозуміти, чому у тварин під час сплячки практично не змінюється м’язова маса. Вчені з Японії зробили захоплююче відкриття в цій області, продемонструвавши на м’язових клітинах людини, як сироватка від сплячих чорних ведмедів не тільки запобігає атрофії, а й активно сприяє збільшенню м’язової маси.

Люди можуть почати втрачати м’язову масу протягом декількох тижнів бездіяльності, але сплячі ведмеді можуть залишатися нерухомими до семи місяців без їжі і пиття і без серйозних наслідків для здоров’я. Для цього вони переїдають влітку і восени, щоб накопичити запаси жиру, а потім переносять зиму, практично нічого не роблячи, опираючись таким захворюванням, як хвороби серця, діабет і рак.

У новій роботі автори зосередили увагу на скелетних м’язах, які найбільш схильні до виснаження, викликаного нерухомістю. Під керівництвом вчених з Університету Хіросіми і Університету Хоккайдо дослідницька група взяла культивовані клітини скелетних м’язів людини і ввела в них сироватку, взяту з крові сплячих чорних ведмедів, що викликало значне зростання концентрації білка через 24 години. Важливо відзначити, що сироватка, зібрана під час активного літнього сезону ведмедів, не викликала таких же ефектів.

Вчені вважають, що це пов’язано з фактором в сироватці зимуючих ведмедів, який пригнічує «механізм руйнування», що лежить в основі деградації м’язів, який зазвичай починає працювати в відсутність фізичного навантаження. Ведмеді здатні протистояти цьому явищу втрати м’язової маси, яке вчені пояснюють придушенням білка під назвою MuRF1, який активує руйнування невикористовуваних м’язів. На наступному етапі вчені планують знайти гормони та шляхи, які пригнічують цей ключовий білок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button