Фото

ExoMars поділився новими фотографіями червоної планети

Орбітальний апарат Європейського космічного агентства зробив кілька нових знімків Марса ще навесні. Тепер вчені вирішили поділитися цими унікальними кадрами, які показують цікаві геологічні особливості поверхні Червоної планети.

Дно ударного кратера Антоніаді

На фото, зробленому 25 березня 2020 року, видно дно ударного кратера Антоніаді діаметром 400 кілометрів, який розташований в північній півкулі Марса. Незважаючи на те, що саме зображення синє, воно не передає реальний колір кратера, а вказує на певні породи.

ExoMars поделился новыми фотографиями красной планеты
Дно ударного кратера Антоніаді

Лінії схожі на прожилки на дубових листках називаються дендритними структурами. Вони говорять про давні мережі річок в цій області. Вчені припускають, що колись канали річок були заповнені лавою, але згодом м’які породи, які примикали до цих ліній, були розмиті, цей процес і залишив після себе такі відбитки.

Дюни в Зеленому кратері

Знімок нижче зроблено 27 квітня 2020 року, на ньому можна побачити частину ударного кратера, розташованого всередині великого Зеленого кратера в чотирикутнику Аргіра в Південній півкулі Марса. На зображенні також відображене чорне дюнне поле праворуч, оточене породами вогняного кольору, і частково покрите білим льодом. На стінах кратера видно яри вкриті льодом. Зараз вчені хочуть зрозуміти чи є якийсь зв’язок між цими льодами, обривами і сезонами року. Цей знімок був зроблений відразу після весняного рівнодення в Південній півкулі Марса, коли сама південна частина кратера (праворуч) була майже повністю вільна від льоду, а північна (центр) була ще частково покрита льодом.

ExoMars поделился новыми фотографиями красной планеты
Дюни в Зеленому кратері

Басейн Аргіре

Зображення рівнини Аргіре зроблено 28 квітня 2020 року, коли Марс пройшов своє весняне рівнодення. Зимовий лід відступає, але хребет справа все ще покритий млою інею, тому, що його гребінь звернений до полюса і отримує менше сонячного тепла. Такий гарний ефект виходить завдяки тому, що сонячне випромінювання, яке надходить на Марс перетворює лід відразу ж у водяну пару, «минаючи» водну стадію.

ExoMars поделился новыми фотографиями красной планеты
Басейн Аргіре

Скелі каньйону Ius Chasma

Дно каньйону Ius Chasma було знято 5 травня 2020 року. Цей каньйон входить в систему Долин Марінер, яка має довжину 4 500 кілометрів (чверть кола планети). Каньйон Ius Chasma довжину близько 1000 кілометрів, а в глибину досягає 8 кілометрів. Такі колосальні розміри роблять його в два рази довшим і в чотири рази глибше Великого Каньйону в Арізоні, США.

ExoMars поделился новыми фотографиями красной планеты
Скелі каньйону Ius Chasma

Незвичайний колір дна каньйону обумовлений складом гірських порід. Вчені вважають, що тут також могла бути вода, яка залишила після себе сольовий осад.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button