Здоров'я

Вино, ягоди та горіхи допомагають боротися з COVID-19

Вчені з’ясували, що вживання таких продуктів, як червоне вино, арахіс, фісташки та ягоди з темною шкіркою може істотно полегшити організму боротьбу з коронавірусів – завдяки вмісту в них антиоксидантів.

Як відомо, коронавірус SARS-CoV-2 проникає в клітину через фермент ACE2. Цей білок необхідний для життєдіяльності організму – він присутній в тканинах легенів, серця, нирок, мозку. Ранні дослідження показали, що велика концентрація ACE2 потенційно може знижувати тяжкість гострого респіраторного дистрес-синдрому, який часто супроводжує COVID-19. Канадські вчені з Університету Лаваля вважають, що збільшити концентрацію ACE2 в організмі може більше споживання ресвератролу – природного антиоксиданту.

Він зустрічається у ряду рослин для підвищення їх стійкості до різних стресових ситуацій, включаючи надмірне ультрафіолетове випромінювання, різкі зміни клімату, захворювання і паразитів. Ресвератрол здатний також привести до зниження тяжкості захворювання COVID-19, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2, завдяки впливу на імунітет. Антиоксидант проявляє переважна дію відносно клітин імунної системи.

Якщо врахувати, що гострий респіраторний дистрес-синдром викликаний надмірною активністю імунної системи, ресвератрол має переваги у випадку розвитку даного ускладнення. Що важливо, антиоксидант проявляє свою активність в концентрації, що відповідає його змісту в природних джерелах. Ресвератрол має протизапальну дію, знижуючи кількість цитокінів.

Ресвератрол міститься в червоному вині, арахісі, фісташках, какао, малині і ягодах з темною шкіркою – винограді, чорниці та журавлині. Втім, додавання фруктів і ягід в раціон в будь-якому випадку буде дуже корисним, відзначають фахівці. Зміст ресвератролу практично не відрізняється в червоному вині, винограді, брусниці і арахісі, так що підвищувати вживання вина для захисту від коронавірусу не обов’язково, відзначають вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button