Інтернет

Facebook таємно маніпулював емоціями людей в рамках психологічного експерименту

Психологи провели соціальний експеримент, змінюючи розташування в новинній стрічці користувачів Facebook, щоб дізнатися, як емоції інших людей впливають на авторів записів. Виявилося, чим позитивніші новини друзів, тим радісніше записи у самого користувача.

foto_cikavosti_29.06.2014-03_resized

Соціальна мережа Facebook провела експеримент спільно з психологами з журналу PNAS, змінюючи число позитивних або негативних записів в новинній стрічці. Виявилося, залежність прямо пропорційна: чим більше позитиву навколо, тим більше позитивних записів на сторінках у користувачів. В маніпуляції Facebook, самі того не підозрюючи, були залучені близько 700 тис. людей.

Читайте також: Психологи: перебір з «Фейсбуком» призводить до розлучень

Протягом семи днів наукові співробітники журналу, який видає Національна академія наук США, редагували стрічки новин користувачів. Одночасно проводилися два експерименту. Першій половині випробовуваних довелося прийняти через новини у соцмережі підвищену частку негативу, іншим же пощастило, і у них в оновленнях з’являлося більше число позитивних новин, ніж зазвичай.

«Коли кількість позитивних фраз було зменшено, люди рідше публікували позитивні статуси, коли ж новинні стрічки набували негативних записів, то це давало протилежний ефект. Результати експерименту свідчать про те, що емоції, висловлені користувачами в Facebook, впливають на наші власні», – розповіли автори опублікованого дослідження з університету Корнелла і Каліфорнії.

Це перший у своєму роді масовий експеримент, проведений в соціальних мережах, який на практиці підтвердив, що соціальні мережі мають вплив на наше мислення й емоції. І хоча відсоток позитивних записів при редагуванні оновлень зростав всього на 0,1 %, вплив все одно набуває значних масштабів, адже кількість користувачів соціальної мережі Facebook досягла вже 1,3 млрд осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button