Інтернет

Інфрачервоне світло збільшить швидкість інтернету в тисячу разів

Професор Технічного університету Ейндховена представив новий метод передачі даних за допомогою інфрачервоного світла, який набагато ефективніше звичайного Wi-Fi або навіть 5G.

У новій системі передавання даних використовуються інфрачервоні антени, які направляють невидимі промені до підключених пристроїв. Швидкість такого з’єднання може досягати 112 Гб/с. При цьому канал не ділиться між всіма пристроями, кожен ґаджет отримає таку швидкість. Тоді як Wi-Fi змушений розподіляти пропускну здатність і працює на більш низьких швидкостях.

Принцип роботи

Модель «інфрачервоного» інтернету складається з джерела світла і невеликого оптичного приймача на самому пристрої. Джерело ІЧ-світла представляє з себе пучок оптичних волокон і лінзу, за допомогою яких сигнал спрямовується точно на пристрій. На смартфоні або планшеті повинен бути встановлений приймач, що складається з ширококутної лінзи і фотодіодів для перетворення оптичного сигналу в цифровий.

Поки дослідники не навчилися передавати дані по ІЧ-світлу назад, так що для цього використовується Wi-Fi. Але зазвичай пристрої передають набагато менше даних, ніж споживають, так що це не повинно стати великою проблемою.

Ще Wi-Fi використовується для позиціонування пристрою в просторі, щоб джерело ІЧ-світло могло точно направити сигнал. Якщо користувач залишає кімнату, система автоматично перемикається на інше джерело. Але поки автор відкриття, професор Тому Кунен, не говорить про плани випуску технології в маси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button