Земля

Фази Місяця впливають на обсяг опадів на нашій планеті

Американські дослідники опублікували результати багаторічних спостережень і довели, що фази Місяця впливають на обсяг опадів на нашій планеті.

Так, за даними геофізиків, які вони збирали протягом 15 років, з’ясувалося, що при повному Місяці над Землею підвищується тиск у верхніх шарах атмосфери і зростає температура в нижніх шарах атмосфери. А оскільки тепле повітря більш вологе, то це призводить до випадіння великої кількості опадів. За результатами аналізу даних, які вчені з Сіетла отримували з космічних агентств Японії та Америки з 1998 по 2012 роки в районах тропіків, при повноті місяця обсяг опадів збільшується приблизно на 1 відсоток.

Взаємозв’язком фаз Місяця з випадінням опадів американські вчені зацікавилися не першими. Ще в 1847 році були зафіксовані коливання атмосферного тиску в період повного Місяця. Однак саме опублікований в науковому журналі Geophysical Research Letters висновок американських геофізиків представив переконливі результати про те, що формування опадів в атмосфері пов’язано з тим, яка в цей момент фаза Місяця.

Передбачається, що нове дослідження допоможе ефективніше тестувати кліматичні моделі Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button