Земля

На віддаленому гавайському острові мешкають останні наземні равлики в своєму роді (фото)

Острів Ніхоа в Тихому океані – єдиний притулок для знову відкритого виду гавайської наземного равлика Endodonta christenseni. Раніше цей вид вважався вимерлим.

Вперше зареєстрований в 1923 році, вид Endodonta christenseni досі не мав наукової назви і опису. Ймовірно, це останній вид в роду Endodonta. Решта 11 видів були зібрані й описані більше 100 років тому і сьогодні відомі лише по музейних зразках. Група дослідників з Bishop Museum і Музею природної історії Флориди знайшла равлика під час обстеження більш ніж 1000 ділянок на Гавайських островах.

Равлики розміром з горошину на віддаленому гавайському острові, ймовірно, останні у своєму роді. Нещодавно описаний вид Endodonta christenseni – єдиний відомий представник свого роду, якого оминули зникнення. Надано: Девід Сішо.

Вчені попереджають, що без захисту заново відкритий вид може зникнути протягом 10 років.

Дослідники виявили Endodonta christenseni на безлюдному гавайському острові Ніхоа. Надано: Девід Сішо.

За останні 400 років наземні равлики на островах Тихого океану вимерли більше, ніж будь-яка інша група тварин. Скорочення їх чисельності пов’язано з руйнуванням середовища проживання, агресивними хижаками і зміною клімату. У той час як Гаваї втратили більш ніж половину своїх видів наземних равликів (колись їх налічувалося понад 750 видів), дослідники зареєстрували близько 300 видів, які, як вважається, давно зникли, включаючи E. christenseni.

«Результати цього обширного дослідження вселяють в нас надію на те, що ще існує багато видів, які можна врятувати», – робить висновок Норін Йунг, співкерівник дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button