Земля

Вчені вивели закони зростання міст

Нове дослідження математично пояснює закони масштабування міст.

Прикладом закону масштабування міст є кількість заправок: якщо в місті з 20 заправками подвоюється населення, то кількість заправок збільшується не до 40, а тільки до 36.

Цей темп зростання приблизно дорівнює 0,80 і застосуємо до більшої частини інфраструктури міста. Наприклад, споживання енергії на людину або площа міста збільшується лише на 80% з кожним подвоєнням населення. Оскільки це зростання повільніше подвоєння, воно називається сублінійним зростанням.

З іншого боку, міста демонструють більш ніж двократне зростання в інших напрямках: збільшується кількість грошей на одній і тій же роботі, кількість телефонних дзвінків і навіть темп ходьби. Цей надлінійний темп зростання становить близько 120%.

Для того, щоб зрозуміти, звідки беруться ці 0,8 і 1,2, дослідники спочатку нанесли на тривимірну карту місця, проживання людей. Далі вони використовували відкриті дані про висоту будівель в більш ніж 4700 містах Європи й закріпили за кожною людиною точку проживання і назвали такі об’єднання людськими хмарами.

Збільшенні масштабу людських хмар виглядає схожим на єдине ціле. На основі цих людських об’єднань дослідники змогли визначити фрактальну розмірність населення міста або відносини зміни деталей до зміни масштабу. В результаті вони отримали середнє значення, яке описує людську хмару в кожному місті. Точно так же вони розрахували фрактальну розмірність вулично-дорожньої мережі міст.

Автори виявили, що ці дані дуже сильно відрізняються, проте їх співвідношення завжди приблизно однакове. Автори вважають, що їх відкриття допоможе правильно будувати міста і проєктувати технологічні простору без шкоди для комфорту населенню.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button