Всесвіт

Фізик створив спеціальну чашку для космосу

Космонавти теж люблять каву. Звичайно, на час польоту в космос можна і відмовитися від неї, однак навіщо? Шкода тільки, що попити кави з комфортом не вдавалося: доводилося використовувати традиційні «космічні пакетики». Наскільки серйозна ця проблема, враховуючи її космічний масштаб? Здавалося б, незначна, проте у кофемана на ім’я Марк Вайслогель (Університет Портланда) на цей рахунок – своя думка.

 

Фізик вирішив допомогти своїм друзям астронавтам, які нарікали, що не можуть попити нормально кави на борту. Після деяких роздумів Марк спорудив ємність під назвою Zero-G (нульова гравітація), яка виглядає як звичайна чашка. За допомогою спеціальних «капілярів», розташованих під потрібним кутом, будь-яка рідина утримується тільки всередині філіжанки, а витікає лише по трохи і обов’язково при нахилі ємності.

Космічна дрібниця вже пройшла випробування. Незабаром вона відправиться в космос, де космонавти напевно будуть раді можливості нормально попити улюблений напій, деякі з яких напевно можна розглядати як складові здорового способу життя на Землі і в космосі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. а витікає лише по трохи і обов’язково при нахилі ємності – При якому нахилі в космосі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button