Наука

Фізична активність може перешкоджати негативному ефекту від жирної їжі

Фізична активність може перешкоджати негативному ефекту від жирної їжі. Однак важлива регулярність 

Вчені з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету, США, заглибилися в складний взаємозв’язок між харчуванням, фізичними вправами і людським організмом. Ця робота виявила кілька цікавих відкриттів.

Нове дослідження базується на попередніх роботах, проведених вченим Манолісом Келлісом. Він вивчав область гена FTO, яка пов’язана з жировою масою і ризиком ожиріння. Його робота показала, як гени регулюють сигнальний шлях, який перетворює деякі типи незрілих жирових клітин або в клітини, що спалюють жир, або в клітини, що накопичують його.

В рамках нової роботи Келліс звернув увагу на фізичні вправи. Він хотів з’ясувати, яку роль вони можуть зіграти в цьому процесі. Разом з колегами з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардської медичної школи Келліс провів секвенування одноклітинної РНК тканини скелетних м’язів, білої жирової тканини, що оточує внутрішні органи, і підшкірної білої жирової тканини.

Ці тканини були взяті у мишей у різних експериментальних групах. Дві групи годували або звичайною їжею, або дієтою з високим вмістом жирів протягом трьох тижнів, а потім ці групи були розділені на сидячу групу або активну з доступом до бігової доріжки ще на три тижні. Потім тканини були проаналізовані з усіх чотирьох груп, що дозволило вченим визначити, які гени були активовані або пригнічені фізичними вправами в 53 різних типах клітин.

Виявилося, що дієти з високим вмістом жирів впливають на всі досліджувані клітини і системи одним способом, а фізичні вправи впливають майже на всі клітини, але протилежним чином. Це говорить про те, що фізичні вправи дійсно можуть мати великий вплив на все тіло.

Аналіз також показав, що дієта з високим вмістом жирів сприяє накопиченню жиру у досліджуваних клітинах. Але фізичні вправи звертають цей ефект назад.

Крім того, дієта з високим вмістом жирів змусила мезенхімальні стовбурові клітини секретувати фактори, які змінювали структуру підтримки навколо клітин, що називається позаклітинним матриксом. Ця зміна форми матриксу створило запальне середовище і призвело до створення нової опорної структури, більш пристосованої для клітин, що накопичують жир.

Дане дослідження знову показує, що харчування і спорт дуже важливі для нашого здоров’я. Однак результати роботи також вказують на нові мішені для ліків, які одного дня можуть повторити ефект фізичних вправ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments