Наука

Популярний препарат від закладеності носа виявився марним

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів розглянуло дані про фенілефрин, інгредієнт багатьох популярних протинабрякових назальних засобів в США, і визнало його неефективним при пероральному прийомі.

Image by wayhomestudio on Freepik

Після розгляду багаторічних даних Консультативний комітет з безрецептурних ліків Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (NDAC) прийшов до висновку, що фенілефрин не допомагає від закладеності носа при вживанні його перорально. Однак він полегшить закладеність носа при доставці прямо в ніс — наприклад, за допомогою назального спрея.

При пероральному вживанні фенілефрину менше 1% препарату фактично потрапляє в кровотік і тканини носа. При цьому, він є ключовим інгредієнтом популярних протинабрякових засобів, таких як Sudafed PE, Benadryl Allergy Plus Congestion і DayQuil Cold & Flu.

У FDA пояснили, як же неефективний препарат виявився серед схвалених. «Минулі дослідження препарату відрізнялися непослідовними результатами і занадто малими розмірами вибірки, і вони покладалися на застарілі статистичні методи і технології, які регулятори більше не будуть приймати», — розповів доктор Пітер Старк, чиновник Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, який керував оглядом, повідомляє Associated Press.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button