Наука

Фізики відкрили аномальні хвилі взаємодії світла і матерії

Фізики з Університету Пердью виявили нові хвилі з просторовими варіаціями електромагнітних полів пікометрового масштабу, які можуть поширюватися в напівпровідниках. Пікофотонні хвилі можуть бути використані для розробки нових оптичних пристроїв для квантових технологій, вважають дослідники.

Взаємодія світла і речовини в матеріалах відіграє центральну роль у кількох фотонних пристроях, від лазерів до детекторів. Протягом останнього десятиліття нанофотоніка, вивчення того, як світло тече в нанометровому масштабі в інженерних структурах, таких як фотонні кристали та метаматеріали, призвели до важливих досягнень.

Давньою загадкою в цій області була відсутня ланка між атомними решітками, їх симетріями і тією роллю, яку вона відіграє в світлових полях пікоскопічного масштабу, кажуть автори дослідження. Щоб розібратися з цим питанням, фізики-теоретики розробили гамільтонівську структуру матерії Максвелла і застосували до неї квантову теорію світлоіндукованої реакції в матеріалах.

Вчені довели, що серед традиційних добре відомих електромагнітних хвиль в атомній решітці повинні виникати нові аномальні хвилі. Ці світлові хвилі сильно коливаються навіть в межах одного фундаментального будівельного блоку кристала кремнію.

Природні матеріали самі по собі мають багату внутрішню симетрію кристалічної решітки, і світло сильно залежить від цієї симетрії. Наша найближча мета – застосувати теорію до безлічі квантових і топологічних матеріалів, а також експериментально підтвердити існування цих нових хвиль. Сатвік Бхарадвай, науковий співробітник Університету Пердью та співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments