Наука

Знайдено загадкову аномалію: це може бути невловима частинка темної матерії

Фізики виявили дивний розрив між теоретичними прогнозами та фактичними результатами великого проекту. За їхніми словами, це може бути ознакою невловимого «стерильного» нейтрино.

Стерильне нейтрино настільки тихе, що його можна виявити тільки по тиші, яку воно залишає після себе.

Раніше цю аномалію вже спостерігали. Тепер її виявили повторно під час Баксанського експерименту по стерильним переходам (BEST).

Якщо підтвердиться, що це і правда було стерильне нейтрино, то воно може стати потенційним кандидатом на джерело темної матерії у Всесвіті.

З іншого боку, аномалії можна пояснити наявністю проблеми в моделях, які використовували для опису поведінки нейтрино.

“Результати дуже захоплюючі! Вони підтверджують, що попередня аномалія не була помилкою. З іншого боку, все не до кінця очевидно. Зараз є суперечливі результати про стерильні нейтрино. Наприклад, згідно з одним з них, фундаментальна ядерна і атомна фізика трактуються неправильно”, — говорить фізик Лос-Аламоської національної лабораторії Стів Елліотт.

Нейтрино є одна з найпоширеніших частинок у Всесвіті, але їх важко зловити.  У них майже немає маси, немає електричного заряду: їх можна відстежити тільки по слабкій ядерній взаємодії.

Якщо аномалія, яку спостерігали фізики, – це дійсно стерильне нейтрино, то нарешті у вчених з’явилися б докази того, що частинок багато, але вони впливають тільки на гравітацію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button