Всесвіт

Форма Чумацького Шляху зовсім не така, як ми вважали весь цей час, з’ясували вчені

Астрономам допомогли дані космічної обсерваторії Gaia, які використовуються для картування розташування зірок щодо Землі і одна одної.

Група вчених з Китайської академії наук з обсерваторії Цзицзіньшань і Національної астрономічної обсерваторії виявила, що традиційне уявлення про Чумацький Шлях як про чотирирукавну галактику невірно. Результати дослідження опубліковані в The Astrophysical Journal.

Протягом багатьох років вчені представляли Чумацький Шлях у вигляді спіралі з центральною опуклістю і чотирма основними рукавами, а також з декількома іншими відгалужувальними рукавами меншого розміру. За останні кілька років технологія телескопів покращилася, а, разом з нею, і розуміння того, що переважна більшість галактик відповідають тільки одній з трьох основних форм: спіральної, неправильної і еліптичної. Крім того, у більшості з них є два основних рукави зі спіралями, що розділяються на більш дрібні рукава.

Вважається, що таке розщеплення сталося через зіткнення з іншими галактиками або скупченнями. А, значить, малоймовірно, що Чумацький Шлях — це спіральна галактика з чотирма рукавами. В іншому випадку — це надзвичайно рідкісне явище. Автори нового дослідження вважають, що люди з самого початку неправильно зрозуміли її форму. Вони вважають, що, як і у більшості інших галактик, у Чумацького Шляху всього два головних рукави.

Дослідницька група прийшла до такого висновку, проаналізувавши дані космічних інструментів нового покоління. Один з таких інструментів відрізняться інтерферометрією з довгою базою, яка може дуже точно вимірювати відстані до зірок, випромінюючих мікрохвилі. Вони використовували його для вимірювання 200 таких зірок, які вони використовували, щоб почати будувати карту Чумацького Шляху.

Також астрономам допомогли дані космічної обсерваторії Gaia, які використовуються для картування розташування зірок щодо Землі і одна одної. Вчені зосередили увагу на OB-зірках; після утворення вони мало рухаються. Вони зібрали дані про 24 000 з них і додали їх на карту.

Зірки типу OB — це гарячі і масивні блакитні об’єкти, які відносяться до спектральних класів O або B по діаграмі Герцшпрунга — Рассела і утворюють слабо організовані групи — OB-асоціації. Зірки такого типу живуть недовго і не відлітають занадто далеко від місця, де вони утворилися. Протягом свого життя, вони випускають величезну кількість ультрафіолетового випромінювання, тому міжзоряний газ в оточуючих їх туманностях іонізується.

Потім астрономи підігнали розташування зірок до спіралі і виявили, що найбільш ймовірна форма Чумацького Шляху — спіраль з перемичкою і двома головними рукавами, що відходять від неї. Інші, більш короткі рукава, віддалені і мають неправильну форму. Крім того, вони не пов’язані з основною структурою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button