Всесвіт

Телескоп Gaia знайшов дві транзитні екзопланети

Дослідники проаналізували дані, зібрані телескопом Gaia під час спостереження за зірками, і виявили нову екзопланету. Дослідження, опубліковане в Astronomy & Astrophysics, показує, що дані Gaia можна ефективно використовувати для пошуку транзитних екзопланет.

Телескоп Європейського космічного агентства Gaia спочатку призначався для створення докладної карти розподілу зірок нашої Галактики. Телескоп повільно обертається і за п’ять років охоплює всю небесну сферу. Оскільки детектори неодноразово вимірюють положення кожного небесного об’єкта, вони виявляють будь-які зміни в русі об’єкта в просторі.

Дослідники спробували використовувати накопичені дані телескопа для пошуку екзопланет. Таке завдання спочатку не ставилося, проте, як виявилося, експеримент привів до позитивних результатів. Виявити екзопланету можна по руху зірки, яка коливається в небі під дією гравітації планети.

Вчені зібрали фотометричні дані отриманих усіма інструментами gaia. Ці дані були оброблені спеціальним алгоритмом, навченим на результатах дослідження екзопланет телескопом TESS, що спеціалізується на екзопланетах.

У зібраних даних дослідники виявили, як мінімум два гарячих Юпітера — Gaia-1b і Gaia-2B, які вже підтверджені TESS, і ще 41 можливий кандидат на екзопланету, які потребують додаткової перевірки.

Вчені відзначають, що два телескопи використовують різні принципи: Gaia охоплює все небо, але рідко вивчає одну і ту ж зірку, TESS — концентрується на конкретних зірках протягом тривалого часу. Об’єднання даних цих інструментів може допомогти знайти нові екзопланети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button