Здоров'я

Шкідливі звички, що підвищують рівень цукру крові

Перевірте, чи немає у вашому арсеналі цих небезпечних звичок, здатних підвищити рівень цукру!

Навіть якщо у вас немає ні діабету, ні переддіабетичного стану, важливо знати про ці повсякденні звички, які підвищують рівень цукру в крові. Не зловживайте ними навіть в тому випадку, якщо ніколи не стикалися з підвищеним рівнем глюкози – і особливо, якщо у вас є приводи для контролю свого рівня цукру.

Photo by Myriam Zilles on Unsplash

Не займайтеся самолікуванням! Пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Навіщо важливо контролювати рівень цукру в крові

  • Підвищений рівень цукру в крові може стати причиною хронічних захворювань і серйозних проблем зі здоров’ям, таких як порушення зору, швидка стомлюваність, часте сечовипускання.
  • Різкий стрибок рівня цукру може спровокувати гіперглікемію, що викликає аномальну реакцію з боку підшлункової залози і нирок.
  • Людина може часто відчувати гостре відчуття голоду, що призводить до набору ваги.
  • Для переміщення глюкози в клітини тіло виділяє надмірну кількість інсуліну, що може стати причиною цукрового діабету.
  • В організмі накопичується велика кількість жиру.

Відмовлятися від сніданку

Якщо у вас надмірна вага, вам особливо важливо снідати – в іншому випадку після обіду ваш рівень цукру в крові підвищиться сильніше. Крім того, регулярна відмова від сніданку підвищує ризик розвитку діабету на 21% — саме такі результати продемонструвало дослідження, підсумки якого були опубліковані у виданні American Journal of Clinical Nutrition. Сніданок, особливо багатий білком і ненасиченими жирами, допомагає стабілізувати рівень цукру протягом усього дня – тому дуже важливо снідати щодня!

Вибирайте продукти зі штучними підсолоджувачами

Якщо ви навмисно віддаєте вибір продуктам, в яких замість цукру додані штучні підсолоджувачі, не робіть так: дослідження, проведене в Ізраїлі, підтвердило, що штучний «цукор» призведе до підвищеного рівня цукру в крові. Більш того, рівень глюкози «злітає» навіть сильніше, ніж після вживання напоїв або продуктів, що містять звичний цукор – так що ніяких «нульових калорій»!

Пити багато кави

Регулярне вживання кави в довгостроковій перспективі знижує ризик розвитку діабету другого типу – в цьому сходяться всі дослідження. Але вони ж підтверджують, що тим, у кого вже є проблеми з рівнем цукру в крові, краще відмовитися від кави, оскільки кофеїн може стати одним з продуктів, здатних підняти цукор в крові. Причому рівень глюкози підвищує навіть чорна кава, без вершків або цукру. Краще замініть цей напій відваром ромашки.

Часто хворіти

Це, звичайно, важко назвати звичкою, але про це важливо знати: ГРВІ, грип або просто інфекція сечових шляхів може стати тим тригером, який підвищить рівень цукру у вашій крові. Річ у тім, що хвороба – це стрес, який змушує вивільнятися відповідні гормони, що збільшують резистентність до інсуліну. Результатом стає підвищений рівень цукру в крові. З цієї причини важливо дотримуватися особливої дієти в дні хвороби, якщо у вас є проблеми з рівнем цукру в крові – їсти більше овочів, відмовитися від швидких вуглеводів, а також якомога більше пити.

Мало спати

Якщо ваш лікар стурбований підвищеним рівнем цукру у вашій крові, ви цілком можете додати до всіх його призначень ще одне – якомога більше спати. Дослідження, проведене фахівцями з Голландії, підтвердило, що кожна ніч, під час якої Ви спите менше необхідного, підвищує резистентність вашого тіла до інсуліну на 20%. Недолік сну – це серйозний стрес, а саме регулярний стрес може стати фактором, що серйозно підвищує ризик розвитку діабету.

Курити

Куріння – огидна звичка, яка може нашкодити абсолютно всім системам вашого організму. І люди, які страждають на діабет або перед діабет – не виняток. Дослідження, яке в 2011 році провели фахівці з Каліфорнійського політехнічного університету, показало прямий зв’язок між рівнем нікотину в крові і підвищеним рівнем цукру. Крім того, куріння підвищує ризик розвитку специфічних ускладнень діабету – наприклад, серцевого нападу або ниркової недостатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button