Головна / Всесвіт / Астронавти вже залишили 181 000 кг сміття на Місяці

Астронавти вже залишили 181 000 кг сміття на Місяці

По мірі того, як світ готується до посиленого росту космічних подорожей, в першу чергу завдяки комерційним зусиллям, щоб спробувати монетизувати простір, що оточує нашу планету і супутник, настав час всім нам подумати про сміття, яке виробляє космічна подорож.

Не секрет, що космічна розвідка породжує багато відходів. Ракети піднімаються, але не все повертається, і стандартний метод боротьби з цим традиційно полягав у тому, щоб залишати матеріал у космосі чи в безплідних далеких світах і забути про це.

Нове відео YouTuber Half as Interesting розповідає, як на одному тільки Місяці люди вже залишили 181 000 кг обладнання, американську валюту, кусачки для нігтів і, звичайно ж, людські фекалії. Природно, в той час як астронавти були на Місяці, їм потрібно було продовжувати свої звичайні фізичні функції, тому протягом усіх місій на Місяць було заповнено дев’яносто шість мішків людських відходів. Там також є м’ячі для гольфу, портрет космонавта і кілька сонячних годин.

У той час як гравітація Місяця не така сильна, як Землі, вона як і раніше вимагає солідного поштовху, щоб змусити космонавтів повернутися на Землю додому, а це означає, що все, що не потрібно для зворотного польоту, має бути залишено на супутнику планети. У кожному відвідуванні на Місяць було кинуто 9100 кг місячного посадкового пристрою.

Деякі країни вже починають думати про те, що можна зробити для боротьби з цими відходами, але план Китаю підірвати орбітальне сміття за допомогою гігантського лазера не здається кращим рішенням. Проте є час, перш ніж комерційні космічні компанії планети почнуть відправляти ракети і розпочнеться людська колонізація Місяця. Експерти сподіваються, що до того часу, коли цей вид космічних подорожей стане реальністю, народи світу зберуться разом для встановлення правових норм, щоб не перетворити Місяць в чергове сміттєзвалище.