Всесвіт

Навколоземний астероїд може виявитися фрагментом Місяця

Американські астрономи проаналізували дані про астероїд Камоалева — постійний квазісупутник землі — і зробили висновок, що він може бути осколком Місяця.

Фото від Sergydv

Квазісупутники насправді обертаються навколо Сонця, але при цьому залишаються відносно близькими до землі. Астероїд Камоалева виявили 27 квітня 2016 року. За деякими оцінками, він став квазісупутником Землі близько 100 років тому і залишиться таким ще сотні років.

Камоалева максимально віддаляється від Землі на 100 відстаней між планетою і Місяцем, а мінімально — на 38 відстаней. Розмір його — від 45 до 58 метрів в діаметрі. Про таких тілах мало що відомо, через те, що, по-перше, вони дуже невеликі, а по-друге, мають витягнуту орбіту.

Через цю особливість орбіти Камоальова можна спостерігати з землі тільки протягом декількох тижнів кожен квітень і тільки в найпотужніші телескопи, оскільки світло від Камоальова приблизно в чотири мільйони разів слабкіше, ніж найслабша зірка.

Вчені з Арізонського університету провели спостереження за допомогою великого бінокулярного телескопа на горі Грем в Південній Арізоні й опублікували своє дослідження в журналі Nature Communications Earth and Environment.

Вони з’ясували, що картина відбитого світла Камоалева відповідає місячним породам, привезеним на Землю. Однак інших відомих астероїдів місячного походження не існує, тому для остаточних висновків необхідні подальші дослідження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button