Фото

Фото Землі і Місяця з орбіти Сатурна

Фотографію Землі і Місяця, зроблену з орбіти Сатурна, опублікувало Національне управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA).


На знімку, зробленому з допомогою апаратури автоматичної станції Cassini з відстані 1,4 млрд кілометрів, наша планета постає як крихітна світла точка на чорному оксамиті космосу, ліворуч від якої розташована ледь видна бліда точка – Місяць. Унікальність знімка ще й у тому, що він зроблений крізь кільця Сатурна – у верхній і нижній частині фотографії видно освітлені Сонцем ділянки кілець гігантської планети, що складаються з уламків льоду.

У липні 2013 року станція вже передавала на землю знімок кілець Сатурна і ледь помітних світлих крапок – Марса, Венери, Землі і Місяця.

Станція Cassini, запущена 15 жовтня 1997 року і виведена на орбіту навколо Сатурна в 2004 році, дала вченим можливість вивчити систему гігантської планети, зокрема його супутників. Так, були виявлені гейзери на Енцеладі, відкрите метанове озеро на Титані, отримані чіткі фотографії Мімаса. Крім того, апаратура Cassini дозволила досліджувати гігантські бурі в атмосфері Сатурна.

В квітні почався останній етап досліджень, який учені назвали “Ґранд-фіналом”: станція 22 рази облетить Сатурн, переміщаючись між поверхнею планети і її кільцями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button