Екологія

У Тайвані придумали пересувний завод по переробці сміття на сонячних панелях

Мобільна установка Trashpresso здатна перетворювати звичайне вуличне сміття в архітектурну плитку.

В Тайвани придумали передвижной завод по переработке мусора на солнечных панелях

Тайванська архітектурна студія Miniwiz розробила екологічно безпечне та практичне рішення проблеми переробки відходів для ізольованих громад. Компанія розробила міні-завод по переробці відходів в архітектурну плитку, що працює на сонячній енергії.

Все виробництво плитки поміщається в 12-метровий контейнер, який можна транспортувати вантажівкою. Він здатний утилізувати пластикові та тканинні відходи.

В процесі утилізації сміття «вимивається, подрібнюється, розплавляється і формується» в архітектурну плитку, а вода, необхідна для очищення сміття, повторно використовується в процесі.

Міні-завод може кожні 10 хвилин видавати по 10 м2 архітектурної плитки. Кожна плитка містить еквівалент п’яти пластикових пляшок з поліетилентерефталату (ПЕТ). За словами представників Miniwiz, одержуваний продукт можна використовувати для внутрішніх або зовнішніх оздоблювальних робіт, а також продавати в якості сировини для наступних процесів вторинної переробки (апсайклинг).

Цього літа Trashpresso візьме участь у зйомках документального серіалу Джекі Чана «Зелені герої» для каналу National Geographic. Мобільний завод буде розгорнуто у важкодоступному Тибетському нагір’ї, в регіоні NianBao Yuze, де накопичилося багато сміття, що залишається туристами. Звідси Trashpresso відправиться в інші віддалені райони Китаю — пляжі, озера, водосховища і річки — де немає можливості переробляти накопичилися відходи, повідомляє hightech.fm

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button