Фото

NASA представило детальне зображення супутника Юпітера Ганімеда

Апарат NASA вперше за 20 років зняв найбільший супутник Юпітера.

Лабораторія реактивного руху НАСА опублікувала перші детальні знімки найбільшого супутника Юпітера Ганімеда, які надіслала автоматична міжпланетна станція «Юнона».

Ганімед – найбільший супутник в Сонячній системі, він в два рази більший від Місяця і трохи крупніший від Меркурія. На знімку видно безліч кратерів, поверхня супутника складається з льоду і силікатних порід.

На зображенні видно поверхню супутника з раніше недоступною деталізацією: видно світлі і темні ділянки поверхні, а також характерні протяжні структури які, ймовірно, являють собою тектонічні тріщини.

Подивіться на детальне зображення супутника Юпітера Ганімеда

Крім цього, станція досліджувала склад і температуру поверхні супутника, його іоносферу і магнітне поле: це потрібно, щоб зрозуміти вплив Юпітера на супутник і стануть в пригоді при плануванні наступних місій з вивчення Ганімеда і інших супутників Юпітера.

“Ми не будемо поспішати, перш ніж робити які-небудь наукові висновки. Поки ми можемо просто захоплюватися цим небесним дивом – єдиним місяцем в нашій Сонячній системі, більшим, ніж планета Меркурій”, – говорить Скотт Болтон, провідний автор з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button