Фото

Фотографії, які вразили світ (фото)

Ці шокуючі фотографії, які вразили світ. Серед їхніх авторів – Керол Газі, Одед Балілті, автор фото 11 вересня – Стів Ладлам, Діана Фітцморіс.

“Біженці з Косово”, Керол Газі

Керол Газі – американський фотограф газети The Washington Post. За свої репортажні фотографії з місця подій Керол отримувала одну з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, фотографії, музики і театру – Пулітцерівську премію – аж чотири рази (таку кількість разів цією премією нагороджено лише чотири людини, включно з Керол).

“Біженці з Косово” / © Керол Газі

Одне з цих фото було зроблено в Косово, де 2000 року ще щосили палахкотіла війна і то серби тікали від албанців, то навпаки. Хлопчика на знімку звуть Агім Шала, тоді йому було два рочки. Його передають родині через паркан із колючим дротом.

“Після урагану”, Патрік Фаррелл

Ханна – таким мелодійним ім’ям назвали страшний ураган, що обрушився на Гаїті 2008 року. Патрік Фаррелл, фотокореспондент найбільшої газети Південної Флориди – The Miami Herald, зробив тоді серію приголомшливих чорно-білих знімків. Деякі з них були присвячені хлопчикові, у якого з усіх речей залишився тільки старий зламаний візок.

“Після урагану” / © Патрік Фаррелл

“І одна в полі воїн”, Одед Балілті

У 2006 році в Ізраїлі стався інцидент. Уряд вирішив знести самовільні споруди в деяких населених пунктах, а жителів переселити в інші райони – задля їхньої ж безпеки.

“І одна в полі воїн” / © Одед Балілті

Співробітник інформагентства “Ассошіейтед Прес” Одед Балілті став свідком дивовижного інциденту, який і закарбував на своїй фотографії. На ній ми бачимо хоробру єврейку – 16-річну Інет Нілі, яка самотужки протистоїть поліції, захищаючи своє право жити саме на цій землі. Фотографія облетіла світ, але Інет прокоментувала її як “ганьбу для держави Ізраїль і ніякий не витвір мистецтва фотографії”.

“11 вересня”, Стів Ладлам

А ось це фото бачили всі. І коментарів воно не потребує завдяки тій нелюдській жорстокості, яку демонструє. Стів Ладлам зовсім не є відомим фотографом, він просто опинився в потрібному місці і в потрібний час, маючи під рукою камеру.

“11 вересня” / © Стів Ладлам

“Газова трагедія в Бхопалі”, Пабло Бартоломеу

Це сталося в Індії 1984 року. У густонаселеному місті Бхопал сталася техногенна катастрофа – на заводі пестицидів стався викид в атмосферу смертельно небезпечних речовин. Індійський журналіст Пабло Бартоломеу підійшов до чоловіка, який ховав дитину, і зробив цю фотографію. Якісь додаткові коментарі тут зайві.

“Газова трагедія в Бхопалі” / © Пабло Бартоломеу

“Операція Левове серце”, Діана Фітцморіс

Чергову Пулітцерівську премію отримала 2005 року фотограф Діана Фітцморіс за фотоесе про 9-річного хлопчика – Салеха Халафа з Іраку, який отримав важкі каліцтва під час війни в цій країні 2003-2011 років. Хлопчика доправили в лікарню в Окленді (штат Каліфорнія), де він переніс щонайменше десять операцій, кожна з яких вирішувала питання життя і смерті дитини. Гордий Салех вперто не бажав помирати, за що й отримав у лікарів прізвисько “Левове серце”.

“Операція Левове серце” / ©Діана Фітцморіс

“Дитина, що помирає, і стерв’ятник”, Кевін Картер

Кевін Картер – фотокореспондент з ПАР отримав за цей знімок широку світову популярність і Пулітцерівську премію (1994 рік). На фотографії зображена вмираюча від голоду суданська дівчинка. Батьки малятка тимчасово покинули її, щоб допомогти розвантажувати літак із гуманітарною допомогою. У цей час до дівчинки підлетів стерв’ятник, який очікує її смерті.

Насправді, подібна картина не є рідкістю для голодуючої Південної Африки. Люди помирають просто на вулиці і стерв’ятники завжди знаходяться поблизу. Побачивши стерв’ятника, що приземлився, Кевін обережно підійшов до дівчинки, щоб не злякати птаха, і зробив серію знімків. Через три місяці після отримання премії фотограф наклав на себе руки.

“Дитина, що помирає, і стерв’ятник” / ©Кевін Картер

“Трагедія Омайри Санчес”, Франк Фур’є

Ця страшна фотографія встигла обігнути земну кулю мільйони разів. Вона була зроблена Франком Фур’є, фотографом із Франції, 1985 року – того самого, коли виверження вулкана Невадо-дель-Руїс у Колумбії спричинило масивний сель, що зруйнував кілька міст і забрав життя 25 тис. осіб.

“Трагедія Омайри Санчес” / © Франк Фур’є

13-річна дівчинка Омайра Санчес опинилася в грязьовій пастці в зруйнованому будинку. Три дні дитина боролася за своє життя, але вибратися з липких селевих руїн їй так і не вдалося. Дівчинка померла від переохолодження та гангрени. Ця страшна смерть стала свідченням того, що влада країни не здатна прийти на допомогу своєму народу. Їм було не до цього: вони геройськи билися за кокаїн із партизанами. Франк Фур’є, який ледве добрався до спустошеного містечка Армеро, встиг сфотографувати Омайру за кілька хвилин до її смерті. Витягнути її з руїн він не зміг – потрібна була спеціальна техніка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button