Фото

«Нова людина» Ернесто Че Ґевара

85 років тому народився знаменитий революціонер Ернесто Че Ґевара. Його називають “стрижнем руху відродження країн Латинської Америки”, завдяки якому народилося поняття “нової людини” – людини високої культури, менш егоїстичного, більш солідарного, який виступає за справедливе суспільство.

По материнській лінії в його жилах текла кров ірландського революціонера Патріка Лінча і останнього іспанського віце-короля Перу. Батько Че Ґевари був архітектором і належав до старовинного аргентинського роду.

Че Ґевара (2)

На фото: перші кроки Ернесто Че Ґевари.

Точна дата народження Че Ґевари невідома. За однією з версій, він народився 14 травня, а не 14 червня. Деякі ж джерела стверджують, що дата народження була змінена, щоб уникнути пересудів, оскільки мати Че Гевари вийшла заміж вже вагітною.

Че Ґевара (3)

Від матері Че Ґевара успадкував не тільки королівську кров, але і спадкову хворобу – астму, яка мучила Ернесто до самої смерті. Коли хвороба наздогнала його у віці двох років, лікарі порадили переїхати в гори, де Че і провів дитинство. Однак астма не відступала, і, подорослішавши, Ернесто був змушений вчитися заочно.

Че Ґевара (4)

На фото: Ернесто Че Ґевара бере уроки бейсболу, 1958 рік.

Своє прізвисько Ґевара отримав за характерну манеру вживати це слово – че – в дружній бесіді. Звернення che – поширене звернення в Аргентині.

Че Ґевара (5)

На фото: Ернесто Че Ґевара і Рауль Кастро, Гавана, 1959

Згідно з легендою, Фідель Кастро, зібравши соратників, поставив їм просте запитання: «Чи є серед вас хоч один економіст?» Почувши замість «економіст» – «комуніст», Че першим підняв руку.

Че Ґевара (6)

Команданте Че здобув ряд блискучих перемог над урядовими військами. Найбільш успішним і фактично вибойовавшому перемогу кубинської революції став бій за місто Санта Клара, стратегічно важливий пункт поблизу Гавани, що почався 28 грудня 1958 і закінчився його взяттям 31 грудня.

Че Ґевара (7)

У 1967 році Че Ґевара зі своїм загоном опинився в Болівії, щоб організувати партизанський рух. Проте 8 жовтня він був поранений і захоплений у полон спецназом болівійської армії, який тренували американські інструктори, а наступного дня після допиту Че розстріляли в селі Ла-Ігера. Лише в червні 1997 року вдалося знайти його могилу на злітно-посадковій смузі аеродрому. Останки Че Ґевари були перепоховані в мавзолеї міста Санта-Клара на Кубі.

Че Ґевара (8)

День весілля Ернесто і Алейди Марч, червень 1959 року.

Че Ґевара (9)

Журнал «Тайм» включив Ернесто Че Ґевару в списки «20 героїв та ікон» і «Ста найважливіших персон 20 століття».

Че Ґевара (11)

«Ернесто – приклад людини, що показує, що таким, як він, може стати будь-який, якщо захоче, і якщо у нього вистачить на це сили волі. Для того, щоб віддавати себе іншим, не треба бути суперлюдиною», – вважає аргентинський режисер Хорхе Денті, який зняв фільм про команданте.

Че Ґевара (12)

Ернесто Че Ґевара на борту корабля, що прямує до Танзанії, листопад, 1965 рік.

Натхнення: inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button