Всесвіт

Фотографія долини Марінер: подивіться на неї в реальному кольорі (фото)

Величезний Каньйон долини Марінер на Марсі відображений на нових знімках, зроблених апаратом Mars Express Європейського космічного агентства (ESA).

Долина простягається на більш ніж 4 000 км в довжину і більш ніж 600 км в ширину. Це значні розміри! Якщо порівнювати з площами на Землі, то долина б зайняла простір від північного краю Норвегії до південної частини Сицилії.

Нове зображення показує дві траншеї, які утворюють частину західної частини долини. Зліва знаходиться Каньйон Іо довжиною 838 км, а праворуч — Тітона довжиною 804 км.

Знімок був зроблений за допомогою стереокамери високого дозволу (HRSC) на борту Mars Express, а головне — цей кадр зроблений в «в істинному кольорі», що означає, що воно виглядає точно так, як це б побачило людське око, якби дивилося на цю область Марса.

ESA

Вважається, що цей масивний каньйон на Червоній планеті утворився в результаті дрейфу тектонічних плит. На вершині каньйону Тітона є ділянка темного піску, який, можливо, потрапив з довколишнього вулканічного регіону, він надає зображенню колірний контраст.

ESA

Поруч з темними піщаними дюнами знаходяться два світлих горбки, один з яких розрізаний навпіл верхньою межею зображення. Ці кургани насправді гігантські, їх висота перевищує три км.

Між двома великими горбками можна побачити ряд невеликих горбків. За даними ESA, Mars Express раніше виявив у цьому регіоні водоносні сульфатні мінерали.

Космічне агентство каже, що це говорить про те, що горбки утворилися, коли рідина, яка колись заповнювала прірву, випарувалася.

ESA


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button