Всесвіт

Надяскравий вибух зв’язали з вмираючою зіркою, з якої утворилася чорна діра

Вчені відстежили джерело дивного випромінювання, яке вперше зафіксували чотири роки тому. Виявилося, що це руйнується зірка, яка перетворюється в чорну діру або нейтронну зірку.

У червні 2018 року телескопи по всьому світу зафіксували яскравий блакитний спалах в рукаві галактики, розташованої на відстані 200 млн світлових років від Землі. Дослідники припускали, що це спалах наднової, хоча це було набагато швидше і яскравіше, ніж будь-який вибух, який вчені спостерігали раніше. Сигнал, який назвали AT2018cow, зафіксували як “подія невідомого походження”.

Тепер група фахівців під керівництвом Массачусетського технологічного інституту (MIT) знайшла переконливі докази джерела сигналу. На додаток до яскравого оптичного спалаху вчені виявили імпульс високоенергетичного рентгенівського випромінювання. Вони простежили сотні мільйонів таких імпульсів і виявили, що вони відбуваються кожні 4,4 мс протягом 60 днів.

Грунтуючись на частоті імпульсів, команда розрахувала, що рентгенівські промені повинні виходити від об’єкта шириною не більше 1 000 км і масою менше 800 сонячних. За астрофізичними стандартами такий об’єкт вважається компактним – швидше за все, це маленька чорна діра або нейтронна зірка.

Їх висновки, опубліковані в журналі Nature Astronomy, свідчать про те, що AT2018cow, швидше за все, була продуктом вмираючої зірки, яка, руйнуючись, породила компактний об’єкт. Він продовжував поглинати навколишній матеріал, роз’їдаючи зірку зсередини – процес, в результаті якого і з’явився величезний сплеск енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button