Всесвіт

NASA провело випробування нового марсіанського ровера

Апарат Mars 2020 готовий до відправки на Червону планету.

Mars 2020 в ході випробувань / © Twitter — NASA

Фахівці Лабораторії реактивного руху NASA завершили складання апарату Mars 2020. Ровер вже пройшов перші випробування і готовий вирушати на дослідження сусідньої планети. Запуск апарату відбудеться влітку 2020 року, в проміжку з 17 липня по 5 серпня: точна дата буде оголошена пізніше. До поверхні Марса ровер добереться до початку 2021-го.

По дизайну шестиколісний марсохід нагадує свого попередника — знаменитий Curiosity. На борту Mars 2020 розміщені 23 камери, два прилади для аналізу атмосфери, лазери для вивчення хімічного складу ґрунту методом пробійної спектроскопії, мініатюрний ядерний реактор і свердло для забору проб.

Новий дослідницький апарат примарситься в кратері Джезеро, розташованому на північ від екватора Марса. Вчені вважають, що колись тут могла перебувати дельта ріки і водні потоки могли залишити сліди, які щось розкажуть про життя на Червоній планеті.


«Тест-драйв» марсохода / © Youtube — NASA Jet Propulsion Laboratory

«Ми шукаємо давнє мікробне життя, [з’явилося] мільярди років тому, коли Марс був більше схожий на Землю. На його поверхні були тепла вода, щільна атмосфера і більш сильне магнітне поле. З-за цього Марс був більш підходящим місцем для одноклітинних форм життя», — говорить заступник керівника місії Mars 2020 Метт Уоллес.

Планується, що новий марсохід пробуде на поверхні планети не менше одного марсіанського року, що еквівалентно 687 земних днів. Нагадаємо, що передбачуваний термін експлуатації апарату Curiosity був таким же — але ровер, що працює на Марсі з серпня 2012 року, до сих пір проводить дослідження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button