Земля

Галапагоські черепахи, яких вважали вимерлими вже 115 років, повернулися на острови

Вчені виявили вид галапагоських черепах, який не бачили вже 115 років і який вважався вимерлим. Тести ДНК підтвердили, що зразок, знайдений в 2019 році, дійсно належить давно втраченій черепасі Гігантській Фернандіньо. Про це йдеться на сайті екоорганізацій Re: wild.

Галапагоські острови є домом для багатьох видів гігантських черепах, але деякі з них більш сором’язливі, ніж інші. Найневловимішою була черепаха Фернандіна, яка довгий час була відома тільки по одному примірнику, виявленому в 1906 році. Експедиції на острів вже знаходили свідоцтва існування істот раніше: в 1964 році був виявлений підозрілий черепаховий послід, а в 2009 році була помічена черепаха, що пропливає.

Нарешті, в 2019 році на острові була виявлена жива дихаюча черепаха. Але одного цього було недостатньо для підтвердження виду – відомо, що в минулому китобої та моряки переправляли цих істот між Галапагоськими островами, тому екземпляр міг належати до будь-якого з приблизно дюжини видів.

Щоб з’ясувати це напевно, команда провела ДНК-тест цього зразка (відтоді звали його Фернандо або просто Ферн), порівнявши його зі зразком, взятим у оригінальної черепахи Фернандіньо. Збіг ДНК підтвердило, що перед вченими давно втрачений вид.

«Гігантські черепахи завжди були джерелом подиву і одночасно трепету. Тепер, завдяки Фернандо, вони знову вселяють надію на повернення втрачених і зникаючих видів нашої планети, а також на захист і відновлення біорізноманіття », – говорить Дон Черч, президент Re: wild, однією з природоохоронних організацій, що підтримують експедицію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button