Земля

Вчені оцінили масу всього живого, у тому числі рослин і людей

Згідно з новою оцінкою, маса рослин становить 80% маси всього живого, а маса людства на три порядки менше маси грибів.

Ученые оценили массу всего живого, в том числе растений и людей

За новою оцінкою, яку наводять у статті, опублікованій в PNAS, вчені з Ізраїлю та США, вуглець в складі живих організмів важить 55 гігатонн (вчені не стали вважати масу інших елементів, що входять в склад живих організмів; більша її частина — це маса води, нею вирішили знехтувати). З цих 550 гігатонн (мільйонів тонн) 450 гт — це вуглець рослин; це 80% усієї біомаси в перерахунку на вуглець. Ще 70 гт вуглецю (трохи менше 13%) входить до складу клітин бактерій, 12 гт (2%) — грибів.

Все царство тварин разом узяте — це будь-2 гігатонн вуглецю, з яких половина припадає на комах, павукоподібних і ракоподібних. Вуглець, що входить до складу молекул, з яких ми складаємося, люди, важить 0,06 гт, і це більше, ніж маса вуглецю тел всіх інших диких ссавців. Людина складається з вуглецю на 18%, тому, щоб дізнатися приблизну масу людства, потрібно 60 000 000 тонн помножити на 5 — отримаємо триста мільйонів тонн. Маса середньої людини при цьому розрахунку складе 42 кг, що так уже й мало, якщо врахувати, що ми «зважуємо» не тільки дорослих.

А ось маса істот, зобов’язаних своєю численністю людині, набагато перевершує масу людства: так, домашні тварини — велика рогата худоба, свині та інші — «переважують» всіх диких ссавців; маса домашніх більше в 20 разів. Та ж історія з птахами. На масу рослин ми теж значно впливаємо: за останні 10 тисяч років люди скоротили її вдвічі.

Всі ці цифри, звичайно, цікаві, але завданням учених було не оцінити масу живих істот, а знайти головне джерело білків на Землі. Поки вони його не знайшли; виникли труднощі з оцінкою маси і складу ґрунтових мікроорганізмів. Рон Міло, еколог з інституту імені Вейцмана в Ізраїлі, і його колеги розраховують відповісти на своє запитання до кінця цього року.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»