Земля

Горбаті кити виявилися рятівниками-супергероями

Вчені натрапили на рідкісний прояв міжвидового альтруїзму: горбаті кити рятують тюленів від хижаків-косаток. Про реалізацію сюжету «Лисиця і собаки» в реальному житті повідомляється в журналі Marine Mammal Science, а коротко про це розповідає Science News.

70551c0f0510e62f35bad3b9f46f6ee2
Зоологи вивчили 115 відомих випадків атак китів на косаток, намагаючись пояснити мотивацію перших. У 90 відсотках випадків жертвами косаток були інші тварини, що вказує на альтруїстичне бажання горбачів захистити «чужих».

Косатки часто нападають на дитинчат горбатих китів, проте дорослі особини є надто сильними суперниками для них. Мабуть, нападаючи на хижаків, горбачі також керуються інстинктом захистити дитинча — хоча в багатьох ситуаціях страждають не їх власні нащадки, а тварини інших видів.

«Мені здається, вони слідують простому правилу: якщо бачиш, як косатка на когось нападає, втрутися. Хоча взаємна вигода і сімейний відбір може пояснити колективний захист всіх дітей групи, китам-горбачам не приносить ніякої очевидної вигоди захист інших тварин від косаток. Не можна виключати міжвидового альтруїзму, навмисного або ненавмисного», — підсумовує керівник дослідження Роберт Пітмен (Robert Pitman).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments