Земля

У глибинах Землі знайдені “пекельні” мікроби

Мікроорганізми, що живуть в декількох кілометрах під землею і отримують поживні речовини за допомогою переробки чадного газу, були відкриті об’єднаною групою дослідників зі Сполучених Штатів і Швеції.

У глибинах Землі знайдені "пекельні" мікроби

Цілий клас незвичайних мікробів було виявлено дослідницькою групою, очолюваною Бреттом Бейкером, при обстеженні занедбаних золотоносних шахт, розташованих на території Південно-Африканської Республіки.

“Ми знайшли колонії вкрай незвичайних мікробів в пробах ґрунту і підземних вод, які ми взяли в старих шахтах ПАР, на глибині від кілометра до трьох”, – пишуть вчені на сторінках наукового видання Nature Microbiology.

Відзначається, що харчування мікроорганізмів є унікальним і принципово відмінним від інших мешканців нашої планети. Замість світла Сонця і кисню, вони споживають чадний газ, окис азоту і водень. При цьому, чадний газ – основа їхнього раціону.

Вчені назвали нововідкритих представників архей (одноклітинних без ядра і органел) в честь стародавнього бога підземного світу Гадеса (Аїда) – Hadesarchaea.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments