Головна / Відео / Гейзер «Стімбоат» в Йеллоустоуні знову активізувався

Гейзер «Стімбоат» в Йеллоустоуні знову активізувався

Гейзер «Стімбоат» у Йеллоустонському національному парку викинув стовп води і пари в одинадцятий раз в 2018 році в п’ятницю, 6 липня 2018 року, у 13:37, а виверження тривало 32 хвилини.

Представник геологічної служби США повідомив, що гейзер зараз вивергається по напів-регулярній схемі виверження кожні 6-8 днів протягом останніх двох місяців; однак минуло 20 днів 20 годин 42 хвилини з моменту останнього виверження 15 червня.

Перше відео є компіляцією різних вивержень з самого початку.

Наступний відеоролик належать до 11-го виверження 6 липня 2018 року.

Ви можете переглянути повний список періодів виверження в графіку нижче:

Гейзер «Стимбоат» в Йеллоустоуне опять активизировался

Найбільший гейзер Йеллоустоунського національного парку, Пароплав, спантеличує вчених після того, як він вибухнув в одинадцятий раз з березня 2018 року.

Steamboat Geyser, на відміну від гейзера Старий служака, вивергається дуже рідко. До цього еруптивного рою, Стімбоат в останній раз вибухнув в 2014 році. Вчені не знають, чому раптово гейзер переживає ряд вивержень, що сталося, що змінилося і чим це може загрожувати в майбутньому.

Steamboat — це велика і більш потужна версія гейзера Old Faithful, стріляючий киплячою водою до 135 метрів в повітря. За даними USGS, мабуть, є приблизна періодичність вивержень кожні 7-8 днів.

Гейзер «Стимбоат» в Йеллоустоуне опять активизировался

Виверження гейзерів за словами вчених не означають підвищеного ризику більш великого виверження вулкана Йеллоустоун. Виверження гейзерів є нормальною і регулярною частиною вулканічної системи Йєллоустон. Але поведінка Стімбоата більш ніж підозріло…