Відео

Виверження вулкана Тонга “озвучили” на основі супутникових даних (відео)

Дослідники використовували супутникові спостереження, щоб відновити звучання одного з найбільших вивержень вулкана.

Виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай почалося 15 січня 2022 року і викликало серію атмосферних викидів і цунамі, які прокотилися по всьому світу. В результаті виверження сформувався найбільший вулканічний шлейф в історії.

Дослідники використовували дані про вітер, отримані супутником дистанційного зондування Землі Європейського космічного агентства Aeolus, щоб відновити звучання однієї з ударних хвиль підводного вулкана.

European Space Agency · Sound of the Hunga Tonga Volcanic Eruption

Зібрані дані були перетворені у звуковий діапазон, що охоплює шість фортепіанних октав. Найвищий звук можна почути приблизно о 01: 18. Цей момент на аудіозаписі відповідає тому, коли пиловий шлейф виверження досяг піку — понад 20,5 км.

Виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай викликало масові руйнування на території островів Тонга, розташованих в Тихому океані. Вулканічний матеріал піднімався на висоту до 58 км в атмосферу. При цьому в результаті виверження сформувалося майже 15-метрове цунамі, яке обрушилося на берег, знищивши села і створивши звуковий удар, який двічі обігнув Земну кулю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button